اولین دفتر فیلی نقاشی با برگه های گلاسه وارد بازار ایران شد

سلام صنعتگران در اینجا ما در یک قرار جدید هستیم تا با هم یاد بگیریم که چگونه دفترهای DIY را سریع، آسان و ارزان تولید کنیم.

امروز تمام مراحل تهیه یک دفتر یادداشت خانگی با تکنیک صحافی “چهار سوراخ” را به شما نشان خواهم داد.

دفتر فیلی نقاشی را بهتر است به صورت حضوری خریداری نمود.

تمام اندازه‌هایی که در این پست نشان می‌دهم مربوط به ایجاد یک نوت بوک با فرمت جیبی کلاسیک A6 است (بنابراین 10.5×14.8 سانتی‌متر).

از آنجایی که اکثر ابزارهای برشی موجود در بازار بر حسب اینچ هستند، من اندازه گیری ها را به اینچ نیز در اختیار شما قرار می دهم تا تبدیل را برای شما دشوارتر کنم.

1) ابتدا کاغذ را برای جلد انتخاب کنید.

اگر اهل اسکراپر هستید، می توانید از مقوای اسکرپ بوکینگ استفاده کنید اما به یاد داشته باشید که باید از هر دو طرف چاپ شود و قوام آن نباید کمتر از 220 گرم باشد.

دفتر

اگر یک برگه کاغذ اسکرپ بوک در دسترس ندارید، می توانید از مقوای ساده نیز استفاده کنید و همیشه به وزن آن توجه کنید.

پس از انتخاب خود، مقوا را طوری برش دهید که این اندازه ها را داشته باشد: 15.2×21.7 سانتی متر یا 6×8 و 1/2 اینچ.

سپس آن را از وسط تا کنید و با پوشه کاغذی صاف کنید و کنار بگذارید.

2) مرحله دوم: کاغذ را برای فضای داخلی انتخاب کنید. من کاغذ Favini، Rismaqqua را دوست دارم، زیرا صاف است اما 90 گرم وزن دارد.

بنابراین نسبت به کاغذ چاپگر کلاسیک (که معمولاً بین 75 تا 80 گرم وزن دارد) سازگارتر است و به این دلیل که آن را در چندین رنگ می سازند.

همچنین FSC است، به این معنی که از جنگل هایی می آید که به شیوه ای آگاهانه مدیریت می شوند و این برای من که با کاغذ کار می کنم ضروری است.

کاغذ دیگری که من آن را دوست دارم و به روشی آگاهانه تولید می شود، کاغذ Ikea، سفید، متخلخل و 100 گرمی است، وزنی که ساختار بیشتری به نوت بوک ما می بخشد.

اما اگر، برای مثال، یک نوت بوک A4 از هر نوعی را در خانه پیدا کنید، یا اگر کاغذ چاپگر بازیافتی دارید، این نیز بسیار خوب است.

پس از انتخاب خود، 8 ورق کاغذ A4 بردارید، آنها را در امتداد سمت کوتاه از وسط تا کرده و برش دهید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.