تاجران ژاپنی به دنبال راهی برای معامله با تاجران ایرانی برای سرامیک طرح آجر ایرانی

سرامیک طرح آجر که توسط مهندسین داخلی تولید می شود دارای طرح و نقش زیادی می باشد. تفاوت عمده کاشی چینی و کاشی سرامیک در نحوه ساخت آن است. هر دو کاشی از مخلوط خاک رس که در کوره پخته می شود ساخته می شوند، اما کاشی چینی از خاک رس تصفیه شده تر ساخته می شود و در دماهای بالاتر پخته می شود. این باعث می شود که آن را متراکم تر و بادوام تر از کاشی و سرامیک کند.

کاشی و سرامیک معمولاً از مخلوط کردن پایه خاک رس با انواع مختلف مواد معدنی و آب ایجاد می شود. بدنه سفالی سنگی در حدود 1800 تا 2000 درجه فارنهایت پخته می شود و جذب آب بین 0.5 تا 3.0 درصد می شود و برخی حتی تا 20 درصد نیز جذب آب می شوند. قیمت کاشی استخری در دیجی کالا که برای ساخت کف استخر استفاده می شود ارزان است.

قیمت سرامیک درجه یک یزد به دلیل کیفیت بالا گران می باشد. از طرف دیگر کاشی چینی از مخلوطی از خاک رس، ماسه و فلدسپات ساخته شده است. فلدسپات یک ماده معدنی طبیعی در گرانیت است. شن و ماسه مخلوط را تقویت می کند، در حالی که فلدسپات ذوب می شود و تمام مواد را با هم ترکیب می کند و کاشی را از یک کاشی سرامیکی استاندارد چگال تر می کند، بنابراین قوی تر (30٪ قوی تر از گرانیت!) و مقاوم تر در برابر لکه می شود.

کاشی چینی در دمای حداکثر 2300 درجه فارنهایت پخته می شود. دمای پخت بالاتر، آب بیشتری را خارج می‌کند و با ذوب شدن فلدسپات برای تشکیل شیشه‌ای درجه پایین، کاشی به مراتب نفوذناپذیرتر خواهد بود. استانداردهای آمریکایی که توسط TCNA (شورای کاشی آمریکای شمالی) برای یک محصول چینی تعیین شده است این است که باید کمتر یا برابر با 0.5 درصد آب جذب کند. کف پوش ها استفاده زیادی در صنعت های مختلف دارند.

  • منابع:
  1. ?CERAMIC VS. PORCELAIN – WHAT IS THE DIFFERENCE
  • تبلیغات:
  1. فرش های اکریلیک مناسب مکان های شلوغ
  2. چرا نمی توانیم در مدرسه سویشرت بپوشیم؟
  3. کمبود خواب نه تنها باعث افزایش خستگی و خواب آلودگی می شود
  4. معلمان دانش آموزان را بدون سویشرت شناسایی می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.