تخفیف 60درصدی زیتون پرورده فله در بازار بزرگ تهران

زیتون پرورده فله نوعی میوه است که روی درختان زیتون رشد می کند و برای شما بسیار سالم است. صدها نوع زیتون وجود دارد که عمدتاً در کشورهای اطراف دریای مدیترانه رشد می کنند، اما در مناطق دیگر مانند کالیفرنیا نیز رشد می کنند. اسپانیا، یونان و ایتالیا بزرگترین تولیدکنندگان زیتون سبز، زیتون بنفش و زیتون سیاه هستند. طعم شور، تلخ و گاه میوه ای زیتون عمدتاً به دلیل روش های نگهداری است که برای درمان زیتون استفاده می شود.

صدها گونه درخت زیتون نه تنها به خاطر میوه های خوشمزه زیتون بلکه به خاطر چوب و برگ هایشان نیز ارزشمند هستند. در واقع می گویند برخی از انواع درختان زیتون بیش از 1660 سال قدمت دارند و هنوز هم زیتون های خوش طعمی تولید می کنند!

اگر فقط زیتون‌های هسته‌دار ارزان‌قیمتی را امتحان کرده‌اید که به صورت تجاری تولید می‌شوند، پس باید برخی از انواع خوش طعم زیتون‌های ذکر شده در این مقاله را امتحان کنید.

زیتون سبز در مقابل زیتون سیاه
بسیاری از مردم تصور می کنند که زیتون سبز و زیتون سیاه انواع مختلفی از زیتون از انواع مختلف درختان زیتون هستند.

با این حال، همه انواع زیتون سبز، سیاه، بنفش، و مایل به قرمز بنفش یک نوع میوه زیتون از یک درخت هستند. تفاوت بین زیتون سبز و سیاه بستگی به رسیده بودن زمان چیدن زیتون دارد.

با رسیدن زیتون ها، از سبز به قرمز روشن و سپس بنفش تبدیل می شوند و سپس سیاه می شوند. زیتون سبز در شهریور و مهرماه آماده چیدن است. در اواخر نوامبر و دسامبر، فصل برداشت واقعا در حال انجام است، زمانی که زیتون های نرم، رسیده و سیاه آماده برداشت هستند.

این سوال که آیا زیتون سبز بخوریم یا انواع سیاه زیتون همه به ذائقه شخصی بستگی دارد. زیتون سبز سفت تر است و طعم تلخ تری دارد. زیتون سیاه نرم تر و طعم شیرین تری دارد. اما نگهداری زیتون در آب نمک، سرکه، روغن زیتون یا خشک کردن آنها نیز بر طعم و بافت انواع زیتون تاثیر می گذارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.