تخم مرغی که در درونش مروارید پیدا شد

تخم مرغ منبع محصور شده ای از مواد مغذی درشت و ریز مغذی است که تمامی الزامات را برای حمایت از رشد جنینی تا زمان جوجه ریزی برآورده می کند.
تعادل و تنوع کامل در مواد مغذی آن به همراه قابلیت هضم بالا و قیمت مقرون به صرفه آن، تخم مرغ را به عنوان یک غذای اساسی برای انسان در کانون توجه قرار داده است. با این حال، تخم مرغ هنوز باید سال ها با توصیه های متخصص تغذیه مواجه شود که هدف آن محدود کردن مصرف تخم مرغ برای محدود کردن بروز بیماری های قلبی عروقی است.
اکثر مطالعات تجربی، بالینی و اپیدمیولوژیک به این نتیجه رسیدند که هیچ مدرکی دال بر ارتباط بین کلسترول غذایی که توسط تخم مرغ و افزایش کلسترول تام پلاسما وجود دارد وجود ندارد.
تخم مرغ یک محصول غذایی با کیفیت غذایی بالا برای بزرگسالان از جمله افراد مسن و کودکان است و به طور گسترده در سراسر جهان مصرف می شود. همچنین قیمت شانه تخم مرغ در کارخانه جات دارای ارزش کمتری نسبت به بازار می باشد.
به موازات آن، شواهد قانع‌کننده‌ای وجود دارد که تخم‌مرغ حاوی ترکیبات فعال زیستی بسیار و هنوز کشف نشده است، که ممکن است در پیشگیری/درمان بیماری‌ها از اهمیت بالایی برخوردار باشد. این بررسی مروری بر ویژگی های اصلی تغذیه تخم مرغ، داده های در حال ظهور مربوط به ترکیبات فعال زیستی تخم مرغ، و برخی از عوامل موثر بر ترکیب تخم مرغ از جمله مقایسه ارزش غذایی بین تخم مرغ از گونه های مختلف خانگی را ارائه می دهد. .
  • منابع:
    1. Egg-Related Activities and Lessons for Easter and All Year

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.