شکلات داماس باعث از بین رفتن افسردگی می شود

محصول غذایی ساخته شده ازدانه های کاکائو شکلات داماس به عنوان مصرف می شودآب نبات و برای تهیه نوشیدنی ها و طعم دادن یا پوشش دادن به انواع شیرینی ها و محصولات نانوایی استفاده می شود.

سرشار از کربوهیدرات ، منبع عالی انرژی سریع است و همچنین حاوی مقادیر اندکی از آلکالوئیدهای محرک تئوبرومین و کافئین است.

ایندرخت کاکائو بیش از 3000 سال پیش توسط این درخت کشت شدمایا ،تولتک ها و مردم آزتک که از میوه آن نوشیدنی تهیه می کردند، دانه کاکائو (گاهی از آن به عنوان نوشیدنی تشریفاتی استفاده می کردند) و همچنین از دانه به عنوان ارز استفاده می کردند.

مایاها شکلات را غذای خدایان می‌دانستند، درخت کاکائو را مقدس می‌دانستند، و حتی افراد برجسته را با کاسه‌هایی از این ماده دفن می‌کردند (همراه با سایر اقلام مفید در زندگی پس از مرگ).

شکلات

در واقع، شناسایی  که منشا اولمکی دارد، بر روی آن ظروف حک شده بود، کلید رمزگشایی شیوه نوشتاری آوایی مایاها بود.

اسپانیا اولین کشور اروپایی بود که شکلات را در آشپزی خود وارد کرد ، اما اینکه دقیقاً چگونه این اتفاق افتاد مبهم است. مشخص است که کریستف کلمب پس از چهارمین سفر خود در سال 1502، دانه های کاکائو را به اسپانیا برد، اگرچه در آن زمان کمی از آن ساخته شده بود.

معمولاً تصور می شود (اگرچه به نظر می رسد هیچ مدرکی وجود ندارد) که در سال 1519 مونتزوما دوم ،حاکم آزتک مکزیک، یک نوشیدنی تلخ با دانه کاکائو برای فاتح اسپانیایی سرو کرد هرنان کورتس ، که متعاقباً این نوشیدنی را به اسپانیا معرفی کرد.

یک احتمال قوی این است که شکلات برای اولین بار در سال 1544 به همراه نمایندگان قوم مایان ککچی گواتمالا که با هدایایی (از جمله شکلات) برای بازدید از دربار شاهزاده فیلیپ آمده بودند، وارد اسپانیا شد.

با این حال، تا سال 1585 بود که اولین محموله ثبت شده دانه های کاکائو از وراکروز مکزیک وارد اسپانیا شد . شیرین و طعم دار شده بادارچین ووانیل ، شکلات به عنوان یک نوشیدنی گرم سرو شد و در دربار اسپانیا بسیار محبوب شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.