چسب شفاف قوی هر روزه به آلمان صادر می شود

چسب های داغ یا چسب شفاف قوی ترموپلاست هایی هستند که به صورت گرم (اغلب با تفنگ های چسب) اعمال می شوند و پس از سرد شدن سفت می شوند.

تفنگ‌های چسب و تفنگ‌های چسب حرارتی معمولاً برای هنر و صنایع دستی استفاده می‌شوند، زیرا طیف گسترده‌ای از موادی که چسب حرارتی می‌تواند به آن بچسبد.
باستان شناسان در حفاری محل های تدفین مربوط به 4000 سال قبل از میلاد، گلدان های سفالی را کشف کردند که با استفاده از چسب ساخته شده از شیره درختان تعمیر می شدند.

ما می دانیم که یونانیان باستان چسب هایی را برای استفاده در نجاری تولید کردند و دستور العمل هایی برای چسب طراحی کردند که شامل مواد زیر بود: سفیده تخم مرغ، خون، استخوان، شیر، پنیر، سبزیجات و غلات. قیر و موم توسط رومی ها برای صمغ استفاده می شد.

در حدود سال 1750، اولین ثبت اختراع یا چسب در بریتانیا صادر شد.چسب از ماهی ساخته شده است.

سپس به سرعت برای چسب هایی که از لاستیک طبیعی، استخوان حیوانات، ماهی، نشاسته، پروتئین شیر یا کازئین استفاده می کردند، ثبت اختراع صادر شد.

چسب
ماده‌ای به نام سیانواکریلات است که توسط دکتر هری کوور در حین کار با آزمایشگاه‌های تحقیقاتی کداک برای تولید پلاستیک شفاف نوری برای سلاح گرم در سال 1942 کشف شد. کاور سیانواکریلات را رد کرد زیرا بسیار چسبناک بود.

در سال 1951 سیانواکریلات توسط کاورر و دکتر فرد جوینر کشف شد. کوورر اکنون بر تحقیقات در شرکت استمان در تنسی نظارت می کرد.

کوور و جوینر در حال تحقیق در مورد پلیمر آکریلات مقاوم در برابر حرارت برای جت پرده بودند که جوینر یک لایه اتیل سیانواکریلات را بین دو اره شکسته پخش کرد و متوجه شد که منشورها به هم چسبیده اند.

کورر سرانجام متوجه شد که سیانواکریلات یک محصول مفید است و در سال 1958 ایستمن ترکیب شماره 910 تجاری شد و بعداً به عنوان یک سوپرچسب بسته بندی شد.

چسب های داغ یا چسب های ذوب داغ ترموپلاست هایی هستند که به صورت گرم (اغلب با تفنگ های چسب) اعمال می شوند و پس از سرد شدن سفت می شوند.

تفنگ‌های چسب و تفنگ‌های چسب حرارتی معمولاً برای هنر و صنایع دستی استفاده می‌شوند، زیرا طیف گسترده‌ای از موادی که چسب حرارتی می‌تواند به آن بچسبد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.