گیاه آپارتمانی پتوس افسردگی را درمان می کند

مسلماً گیاه آپارتمانی پتوس یکی از ساده ترین گیاهان آپارتمانی برای رشد است، حتی اگر فردی هستید که فراموش کرده اید به اندازه کافی به گیاهان خود آبیاری کنید.

این تاک دنباله دار که بومی جزایر سلیمان در اقیانوس آرام جنوبی است، دارای برگ های سبز نوک تیز و قلبی شکل است که گاهی اوقات با خطوط سفید، زرد یا سبز کم رنگ متنوع است.

پوتوس یک گیاه داخلی خوب در تمام طول سال است و به سرعت رشد می کند و اغلب بین 12 تا 18 اینچ در ماه به طول خود اضافه می کند.

توجه داشته باشید که گیاهان پوتوس برای حیوانات خانگی سمی هستند.

انگورهای پوتوس به خودی خود به داربست ها و تکیه گاه ها نمی چسبند (مانند پیچک)، اما می توان آن ها را روی تکیه گاه ها آموزش داد تا ظاهری شبیه دوقلو پیدا کنند.

به عنوان گیاهان سرپوشیده، معمولاً مشاهده می‌شود که نمونه‌های پوتوس تا 30 فوت رشد می‌کنند، اگرچه بیشتر آنها در طول بسیار کوتاه‌تر و مرتب‌تری نگهداری می‌شوند.

گل

اگر می‌خواهید اجازه دهید پوتوس شما به شکل درخت بلندی رشد کند، می‌توانید آن را روی قلاب‌ها محکم کنید تا در امتداد دیوارها و روی قاب‌های پنجره قرار گیرد.

انگورهایی که برای رشد خود رها می‌شوند ممکن است بسیار درهم بپیچند، بنابراین هر از چند گاهی آن‌ها را شل کنید تا از درهم‌پیچیدن آن‌ها جلوگیری کنید.

در حالی که پوتوس نور روشن و غیرمستقیم را دوست دارد، می‌تواند در مناطق کم نور یا مناطقی که فقط نور فلورسنت دارند رشد کند، و آن را به گزینه‌ای عالی برای دفاتر و اتاق‌های خوابگاه تبدیل می‌کند.

پوتوس آفتاب یا سایه را دوست دارد، اما اگر در هر یک از آنها زیاد است باید مراقب باشید. زمانی که پوتوس در داخل خانه رشد می کند، نور روشن اما غیر مستقیم را ترجیح می دهد.

گیاهان متنوع گاهی اوقات الگوی برگ خود را از دست می دهند و اگر نور کافی دریافت نکنند به شاخ و برگ های کاملا سبز باز می گردند. انتقال آنها به شرایط روشن تر معمولاً تنوع را بازیابی می کند.

رنگ پریده شدن ناگهانی برگها به این معنی است که گیاه بیش از حد آفتاب دریافت می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.